S konsolidovaným ročným obratom 545 miliónov EUR (2022) je spoločnosť Förch jedným z popredných nemeckých dodávateľov výrobkov pre obchod a priemysel. Súčasné sídlo spoločnosti v Neuenstadte am Kocher (Bádensko-Württembersko) sa nachádza v blízkosti bývalého jadra priameho predaja. To, čo je v iných odvetviach široko citovanou garážou, bola v roku 1963 rodičovská stodola pre zakladateľa Thea Förcha. Dnes sortiment zahŕňa viac ako 100 000 dielenských, montážnych a opravárenských položiek - Förch však zostal 100 % rodinným podnikom, pre ktorý ľudský faktor a osobný prístup stále zohrávajú kľúčovú úlohu.

Zo súčasných 3 500 zamestnancov ich 2 000 pracuje len v teréne, kde poskytujú kvalifikované poradenstvo a obsluhujú viac ako 300 000 zákazníkov na celom svete. Okrem toho je v súčasnosti v Nemecku 33 predajných miest. Hlboká stratégia elektronického obchodu dopĺňa viackanálový prístup v predaji. Zahraničný obchod v súčasnosti mimoriadne silno rastie a v súčasnosti je na rovnakej úrovni ako domáci trh. Na celom svete už existuje viac ako 50 pobočiek v jednotlivých krajinách a 22 špecializovaných dcérskych spoločností v jednotlivých krajinách.

Celosvetový obrat 545 miliónov eur (2022)
22 spoločností v Európe
Viac ako 50 pobočiek po celom svete
3 500 zamestnancov, z toho 2 000 v teréne.
300 000 zákazníkov z oblasti obchodu a priemyslu
100 000 položiek na dielenské potreby, montáž a opravu

Náš balík služieb: profesionálna ponuka a služby na mieru

Už 60 rokov sme silným partnerom pre obchod a priemysel. So širokou ponukou produktov v oblasti dielenských, montážnych a upevňovacích materiálov zásobujeme našich zákazníkov v drevárskom a stavebnom sektore, v oblasti automobilov a úžitkových vozidiel a v oblasti kovových a stavebných technológií.

Poznáme odvetvia našich zákazníkov a prispôsobujeme sa ich neustále sa zvyšujúcim požiadavkám. Náš balík služieb zahŕňa rozsiahlu profesionálnu ponuku a služby šité na mieru, individuálne prispôsobené požiadavkám každého podniku, od podnikov s jedným zamestnancom až po veľkých priemyselných zákazníkov.

Našu spoľahlivosť dokazujeme v našom vysoko efektívnom logistickom a distribučnom centre. S 98,5 %-nou mierou dodania sú všetky položky doručené do dielní, skladov alebo na staveniská našich zákazníkov do 24 až 48 hodín.

Vedenie skupiny FÖRCH

 
Andreas Pescht
GROUP CEO
Začína sa v roku 1963

Theo Förch má zaujímavú a dobre platenú prácu ako inžinier u renomovaného výrobcu motorov NSU. Syn farmára z Kochertürnu však čelí problému. S rastúcim počtom vyrábaných áut pribúda práce v dielňach. Dopyt po skrutkách a ďalších drobných súčiastkach rapídne rastie. Theo Förch si tejto príležitosti všímá a má ambíciu ju využiť. V roku 1963 zakladá firmu Theo Förch OHG.

Prvé sídlo spoločnosti je stodola na pozemku jeho rodičov v Neuenstadt-Kochertürn. Slúži zároveň ako sklad a kancelária, bohužiaľ však nie je vykurovaná. Tieto časy sú pre Thea Förcha a jeho spolubojovníkov ťažké. Každá koruna sa obráti dvakrát, obaly sa zhromažďujú a znovu sa používajú. Vozový park firmy tvorí predovšetkým traktor jeho brata.  Napriek tomu sa podarilo zvládnuť náročné podmienky. Skrutky a drobné súčiastky nájdu svojich zákazníkov, a firma je okamžite v čiernych číslach.

Nedaleko od stodoly, kde všetko začalo, sa nachádza sídlo medzinárodne úspešnej skupiny spoločností.

Expanzia a globalizácia

1963 založil spoločnosť Theo Förch OHG a odvtedy dodáva malé diely pre automobilový priemysel.

1965 internacionalizácia sa začala dodaním prvého tovaru do Švajčiarska.

1966 bola založená prvá predajná kancelária v Paderborne, ktorá je v súčasnosti súčasťou celoštátnej siete viac ako 33 predajných kancelárií FÖRCH.

1969 prvá medzinárodná kancelária je založená vo Verone (Taliansko). Dnes má viac ako 22 spoločností v Európe a viac ako 55 zastúpení v rôznych krajinách.

Generačné nástupníctvo a kurz rastu

1992 vedenie spoločnosti prevzal ich syn Wolfgang Förch. Jeho sestra Birgit Förchová ho nasledovala o dva roky neskôr. V tom istom roku bola otvorená divízia stavebníctva ako ďalšia cieľová skupina.

1998 ďalším signálom rastu bola výstavba novej administratívnej budovy.

2002 bola prekročená hranica predaja 100 miliónov eur, čím sa začala nová éra rastu, ktorá by mala do roku 2020 priniesť 500 miliónov eur.

2006 sa konala veľká firemná oslava 70. narodenín Thea Förcha.

2007 zakladateľ spoločnosti zažil ďalší výnimočný okamžik vo svojom živote: bola mu udelená Bádensko-Württemberská hospodárska medaila, ktorá sa udeľuje za príkladný prínos pre hospodárstvo spolkovej krajiny.

Výročia, digitalizácia a viackanálová stratégia

2011Spoločnosť FÖRCH bola jednou z prvých spoločností priameho predaja, ktorá zaviedla iPad ako nástroj predaja v teréne. Digitalizácia je neoddeliteľnou súčasťou rozvoja spoločnosti, ktorý sa vyznačuje myšlienkou cross-channel.

2013 50. výročie spoločnosti sa bude oslavovať vo veľkom štýle. V súlade s týmto výročím tržby po prvýkrát prekročili hranicu 300 miliónov eur.

Aj v súčasnosti zaznamenáva spoločnosť FÖRCH silný rast, ktorý okrem predajných čísel pôsobivo potvrdzujú aj veľké stavebné projekty.

2016 Logistické centrum II bolo uvedené do prevádzky v Neuenstadte.

Plánovanie logistického centra III v Boxbergu sa začne v roku 2018.

2021 ďalšia kancelárska budova v Neuenstadte bude pripravená na nasťahovanie a úspešná cesta rastu môže pokračovať.